Przewrót w przód

Jedną z ciekawszych strategii na bycie bardziej świadomym człowiekiem jest odwracanie zdań, myśli, historii, które jak wierzymy, nie pozwalają nam być szczęśliwymi. Odkrycia jakich można dokonać wykonując proste odwrócenia potrafią być niesamowite- i to zarówno te, które zyskujemy analizując konkretną sytuację, jak i odkrycia na wyższym poziomie ogólnym.

Samo występowanie danej myśli nie może być problemem, natomiast wiara w nią potrafi sprawiać nam olbrzymi ból. Istnieje co najmniej kilka sposobów odwracania naszych myśli- pokażę ten ciekawy mechanizm na przykładzie. Przyjmijmy, że wierzę w myśl pt. “Ona mnie ignoruje”. Występują tu dwie osoby, więc można znaleźć kilka kombinacji odwróceń. Gdy już to zrobię szukam minimum trzech autentycznych dla mnie powodów, które świadczą o tym, że odwrócenie może być zgodne z prawdą. Oto moje przykłady:

1) Ona mnie nie ignoruje, bo … (minimum 3 autentyczne powody)

2) Ja ignoruję , bo … (minimum 3 autentyczne powody)

3) Ja ignoruję siebie, bo … (minimum 3 autentyczne powody)

4) Nie mam nic przeciwko temu, żeby ona mnie ignorowała, bo … (minimum 3 autentyczne powody)

W powyższym procesie broń boże nie chodzi o to, żeby stworzyć sobie wiarę w nowe myśli, które będą nas boleć, ani tym bardziej o dowalanie sobie, gdy odkryjemy że to nasze działanie spełnia kryteria błędu czy winy. Chodzi o to, aby zrozumieć, że myśl to tylko myśl, która pojawia się i znika jak chmura na niebie, a my mamy szanse, aby wyciągnąć wnioski na wyższym poziomie, które wypływają z pracy nad sobą według tej strategii. Dla mnie są to przede wszystkim takie odkrycia:

jedyna osoba, za którą mogę być odpowiedzialny to ja sam

odwrotność myśli, w jaką wierzę może być zawsze co najmniej tak samo prawdziwa jak myśl pierwotna

tzw. problem to czysta informacja dla mnie, uczy mnie czegoś, czego jeszcze nie zrozumiałem

nieustannie projektujemy na innych samych siebie, co oznacza, że zawsze jesteś moim lustrem

spojrzenie w oczy diabłu uświadamia nam, że to nie on jest straszny, a jedynie myśli o nim

Miłego przewrotu!

Ten wpis został opublikowany w kategorii nauka, odpowiedzialność, rozwój, szczęście, wolność. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Przewrót w przód

  1. Pingback: Oczyszczenie wielopoziomowe | MUZYKA ŻYCIA

Dodaj komentarz