Porażka Odmowa Depresja Wkurwienie

Wikipedia naprawdę nie jest ostatecznym źródłem definicji. Słownik, jak to słownik pomaga w zrozumieniu pojęć, ale nigdy nie jest kompletny, a już na pewno nie jest spersonalizowany.

Dlatego często pozwalam sobie na definiowanie rzeczy i zjawisk według mojego rozumienia doświadczalnego. Nie uważam, że to definicje, które obowiązują innych, ale są prawdziwe dla mnie w tym momencie.

Na innym poziomie świadomości zdefiniuję coś zupełnie inaczej. Na obecnym poziomie definiuję tak, a nie inaczej. Więc pozwolę sobie zdefiniować szerzej cztery zjawiska.

Porażka

Sytuacja, gdy wynik jest przeciwny do zamierzonego albo odległy od zamierzonego.

Wydarzenie, które jest skarbcem informacji o tym, jak nie działać (a więc co wyeliminować i czego unikać), aby zbliżyć się do sukcesu.

Jest cenne jedynie pod warunkiem, że nie opieramy się temu, że się wydarzyło, lecz z wdzięcznością uznajemy jego istnienie jako integralną część rozwoju.

Praktyczny test sprawdzający czy coś rzeczywiście jest naszym pragnieniem (wówczas wzmacnia nasze działania) czy było tylko chwilową zachcianką (wówczas zatrzymuje nas w dążeniu).

Odmowa

Sytuacja gdy inna osoba, mająca swój aktualny nastrój, osobiste gusta, aktualne emocje i filtrujące przekonania, odpowiada “nie” na złożoną przeze mnie jednorazową propozycję.

Odmowa nie ma nic w sobie nic osobistego i nigdy nie jest równoznaczna z odrzuceniem (mimo, że tożsamość ofiary może nawykowo tworzyć takie równanie: odmowa = osobiste odrzucenie).

Niezbędny element działania na większą skalę, doświadczany w największym stopniu przez osoby, które tworząc swoje życie, śmiało składają prośby i zapytania, wiedząc że część odpowiedzi zawsze będzie odmowna.

Czyjaś wolność wyboru, oparta na dobrych intencjach i aktualnie odczuwanych potrzebach.

Depresja

Przeciwieństwo Ekspresji.

Wyraźny sygnał od ciała, że potrzebuje głębokiego odpoczynku (depression = deep rest), bo nie może już dłużej znieść braku ekspresji (brak wyrażania realnych pragnień i realizacji prawdziwych potrzeb).

Posłaniec, który wykorzystuje: bolesne samopoczucie, blokadę energii w ciele, zapętlone, negatywne i destruktywne myśli, aby przekazać, że czas zrozumieć, gdzie blokuję w sobie naturalny przepływ życia (zazwyczaj poprzez wiarę w nieprawdziwe przekonanie).

Tymczasowy efekt zupełnie naturalnego, chwilowego zagubienia się podczas podróży, który pełni rolę emocjonalnego przewodnika.

Wkurwienie

Aktywna energia w ciele, która aktywuje się w momencie rozminięcia się moich oczekiwań i potrzeb z tym co się dzieje w rzeczywistości.

Energia ta jest tym większa im bardziej jestem emocjonalnie przywiązany do swoich oczekiwań.

Energia ta jest tym większa im bardziej nie komunikuję jasno swoich potrzeb innym osobom, a przez to moje potrzeby nie są realizowane.

Energia ta ma potencjał umożliwienia mi dokonania zmiany na lepsze na zasadzie odbicia się od trampoliny, jako zdrowy wyraz braku zgody na bardzo niski standard, który nie jest spójny ze mną.

m

Ten wpis został opublikowany w kategorii Michał. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz