avatar photo

BIO

Doświadczenie twórcze:

Autor, edukator, mówca w obszarze świadomej komunikacji. Wykładowca Komunikacji na studiach Retoryki i Emisji Głosu, Coach (ACC- International Coach Federation)- praktyk indywidualnej pracy rozwojowej, Prawnik (Magister Prawa UAM), Mówca (Advanced Communicator Gold at Toastmasters International)- postrzegający wystąpienia publiczne jako wspaniały katalizator rozwoju osobistego.

Jego wystąpieniom, wykładom i prezentacjom zaufali m.in. na konferencjach Polyglot Conference, TEDx Poznań, Toastmasters District Conference, Polyglot Gathering, wykładał w Szkole Głównej Handlowej, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, Politechnice Warszawskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym, Akademii Muzycznej w Poznaniu, Akademii Sztuki w Szczecinie, trener w Krajowej Izbie Radców Prawnych, Vocal Art i Trainbrain. 

Autor kilkuset artykułów i bloga michalgrzeskowiak.pl czytanego przez świadomych odbiorców. Poliglota– twórca projektu językowego MyLanguage w ramach którego ułatwia naukę języków oraz inspiruje do wielojęzyczności. Muzyk z zamiłowaniem do improwizacji i instrumentów perkusyjnych (na koncie około dwustu koncertów jako perkusista). Minimalista– stosujący upraszczanie i odejmowanie jako sposób na ulepszanie.

Najważniejszy obszar skupienia w pracy- przywrócenie zaciekawienia, zauważania oraz zaufania do siebie.

Komunikacja między ludźmi przypomina mi Jazz. W pewnym momencie zapomina się o nutach i pozwala na bycie niesionym przez Muzykę

Masz ochotę coś wspólnie stworzyć?

GRUPOWO oferuję doświadczenia na żywo, które określam jako połączenie interakcji i prezentacji. Interakcja wynika z obecności i słuchania się nawzajem. Prezentacja wynika z mojego przedstawiania metod, mechanizmów i przykładów, które subiektywnie uznałem za użyteczne.

INDYWIDUALNIE oferuję sesje kreatywne, którym ze względu na moją edukację najbliżej jest do coachingu i uważności. W każdym spotkaniu chodzi tylko o jedno- o sięgnięcie sedna. Dopytuję o istotę rzeczy, słucham między słowami i doradzam tylko na wyraźną prośbę w jasno określonym celu.

MUZYCZNIE oferuję kameralne koncerty na Steelharp– nadzwyczaj klimatycznym instrumencie, który ma tendencje do wprowadzania w ukojenie.

Jeśli wierzysz, że obie strony mogą skorzystać na współpracy- napisz do mnie.

Poniżej dziedziny, w których mam największe doświadczenie szkoleniowe:

Languages

Proponuję patrzeć na "języki obce" nie jako na obce, ale pokrewne. Proponuję uczyć się żywego języka w najbardziej praktyczny sposób.

Public Speaking

Proponuję wykorzystanie umiejętności przemówień do pełnego zaufania sobie. Proponuję uświadomienie sobie mocy słów. Prostych, prawdziwych, w punkt.

Self Awareness

Proponuję szczerość w stosunku do samego siebie. Proponuję naturalny proces rozwoju świadomości, który wynika z wrodzonego zainteresowania.

Opinie

Edukacja

Uczelnie

  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Collegium Iuridicum, Prawo;
  • Otto-Friedrich Universitaet Bamberg, Języki obce,

Expertise

  • Acredited Certified Coach- International Coach Federation
  • Advanced Communicator Gold- Toastmasters International
  • Kurs Zaawansowany Dekodyki- Instytut Dekodyki
  • Master, Coach & Trener- Polska Akademia NLP
  • Advanced Leader Bronze- Toastmasters International
  • Praktyka Efektywności (program 6-miesięczny, Heksagon)