Jak zatrzymać magię momentu

1. Była połowa grudnia, na dworze minusowa temperatura. Graliśmy z zespołem koncert w bawarskim miasteczku, w którym byłem na wymianie. W połowie koncertu musieliśmy przerwać, żeby otworzyć drzwi i wywietrzyć knajpę- ludzie bawili się tak dobrze, że było zbyt gorąco na dalsze granie.

2. Trzecia nad ranem. Jedyny znajomy z samochodem podjeżdża, otwiera wszystkie drzwi i włącza głośno muzykę. Pada deszcz. Cała nasza banda tańczy szalony taniec bez koszulek.

3. Sierpniowy wieczór, hostuję dwie osoby z CouchSurfingu. Ledwo co je poznałem, a czułem jakbyśmy znali się całe lata. Leżymy na podłodze, słuchamy islandzkiej muzyki i rozmawiamy po angielsku o tym, za co jesteśmy najbardziej wdzięczni w życiu.

Chemia, magia, niezwykłość, unikalność, niesamowitość chwili. Jest wiele pięknych momentów z mojego życia, które pamiętam szczególnie. Oprócz powyższych przywołanych wybiórczo, mam setki innych “magicznych” momentów. Każdy z nich niezwykły na tyle, że chciałoby się go zatrzymać, a na pewno powtórzyć.

I mógłbym dążyć do tego, żeby stworzyć prawie identyczne warunki. Pójść w to samo miejsce, z tymi samymi ludźmi, robić te same czynności. I wiele razy próbowałem tak robić, ale…

Nie ma możliwości powtórzyć magii tego unikalnego połączenia.

Bo to już będzie inny moment, inny czas, inna energia.

Pamiętam jak po 10 dniach medytacji przychodziły mi do głowy bardzo jasne myśli. Czasami gdy pojawiało się jakieś zdanie, od razu pojawiała się reakcja śmiechu, jakie niedorzeczne są niektóre z naszych codziennych powiedzeń. Jednym z nich jest zdanie: “trzeba to powtórzyć”, gdy wspominamy coś miłego. Miałem po nim wielki wybuch śmiechu. Nagle wydało mi się to zupełnie niedorzeczne.

Co jakiś czas gdy chwila jest naprawdę wyjątkowa, mam jeszcze dążenie do tego, żeby ją zatrzymać. Po chwili odpuszczam- przywracam życiu życie. Odpuszczenie kontroli może stać się najwyższym stopniem kontroli. Magii nie mogę zagwarantować. Mogę po prostu pozwolić jej się dziać. Im mniej jestem przywiązany do rezultatu, tym więcej magicznych momentów doświadczam.

I jest dobra informacja- będzie następna magiczna chwila! I jej też nie zatrzymasz. Ale jest dobra informacja- będzie następna magiczna chwila! I jej też nie zatrzymasz. Ale jest dobra informacja…

Jak zatrzymać magię momentu? Nie starać się jej zatrzymywać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii coaching. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz