Jak nie ominąć niczego ważnego w życiu

Żyjemy w świecie, w którym codziennie na serwis youtube wgrywane jest 28 lat filmów! 28 nowych lat materiałów do wyboru każdego dnia!

I myślę sobie, że oglądając jeden z nich, omijają mnie lepsze opcje.

Kilka dni temu kupowałem sobie kalendarz. Było ich do wyboru kilkanaście i już samo to sprawiło mi kłopot. Kiedy po chwili wybrałem kieszonkowy kalendarz na 2013 rok, przeszedłem dalej i uświadomiłem sobie, że do wyboru jest kolejnych kilka regałów z najróżniejszymi kalendarzami. Do tego momentu byłem zadowolony ze swojego wyboru.

Ale teraz pomyślałem, że na pewno omija mnie lepsza opcja.

Innym razem dostaję zapytanie czy nie przenocuję kogoś ciekawego z Couch Surfingu, podczas gdy akurat na ten wieczór mam już inne plany, bo jestem zaproszony do studentów hiszpańskich.

Pomyślałem, że na pewno omija mnie lepsza opcja.

Tydzień temu miałem propozycję asystować za darmo na treningu jednego z lepszych trenerów rozwojowych na szkoleniu za które ludzie płacili duże pieniądze. Nie mogłem pojechać, bo graliśmy w tym czasie koncert w innym mieście.

I pomyślałem, że na pewno omija mnie lepsza opcja.

To tylko kilka przykładów z jednego tygodnia.

I nagle … dostałem przebłysk jakie to wszystko szalone.

I dostałem kolejny przebłysk: Jak nie ominąć niczego ważnego w życiu? Zdemaskować iluzje, powrócić do teraźniejszości oraz spełniać swoje prawdziwe marzenia.

1. Zdemaskować iluzje- idealizacje, fantazjowania, porównania

Idealizowanie polega na zobaczeniu tylko jasnej strony danej sytuacji, a fantazjowanie to ucieczka od teraźniejszości, gdybanie i życie wyobrażeniami. Porównania to karmienie się iluzją, że trawa sąsiada (to co za płotem = to czego nie mamy) to już na pewno jest bardziej zielona.

Zdemaskowanie polega tutaj na zobaczeniu, że wszystko (nawet tak pożądane przez większość: popularność, bogactwo, sukces) ma zarówno jasną jak i ciemną stronę. Nie ma idealnej pracy, idealnego partnera, idealnego miejsca, idealnego kalendarza, idealnego koncertu. Myśląc, że omija nas lepsza opcja, widzimy tylko jedną stronę monety- tą która się świeci. Ale nie wszystko złoto, co się świeci. Tak właściwie to nic oprócz złota, nie jest złotem =)))

Ile razy dziennie wierzysz w kłamstwo o trawie sąsiada? Trawa = ubrania, samochody, reputacja, sukces, umiejętności, styl życia.

Moja trawa nie jest idealna, ale jest zawsze wystarczająco dobra. Twoja też. Nie musisz ganiać do sąsiada, żeby się o tym przekonać po raz setny.

2. Powrócić do rzeczywistości, która zawsze wydarza się w teraźniejszości.

W każdej chwili możemy wrócić do Teraz, wykorzystując do tego chociażby nasze ciało.

Np. kierując swoją uwagę na oddech (który jest zawsze w “teraz”) na dotyk (np. potarcie o siebie dwóch palców) czy na dźwięk (szum komputera, bzyczący komar, itp.). Wschodni mistycy mówią: nie odnajdziesz szczęścia, jeśli nie uspokoisz umysłu. Jasny umysł podejmuje najlepsze decyzje i działania, bo w tym spokoju nie ma wątpliwości i sprzeciwu.

Jeśli jesteś obecny, to myśl, że cokolwiek Cie omija, nie ma nawet szansy się pojawić.

Jesteś obecny?

3. Realizować swoje prawdziwe marzenia.

Stworzyć swoją Bucket List i systematycznie urzeczywistniać to o czym marzymy. Pytać siebie: czego chcę? co mówią moje uczucia? co ze mną naturalnie rezonuje?

Masz listę Twoich Prawdziwych Marzeń?

Pozdrawiam nicmnienieomijająco =)))

Ten wpis został opublikowany w kategorii coaching. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.