Bądź Piękny

Są pewne kryteria socjalne, które kwalifikują nas według wyglądu, dzieląc ludzi na ładnych i brzydkich. Wygląd zaczął odgrywać taką rolę, że dzisiaj opierają się na nim wielomilionowe biznesy, od ubrań, przez kosmetyki, aż po operacje plastyczne. Media kreują obrazki, które mają być wyznacznikiem przynależności do tych ładnych.

Lubię estetykę, jednak uważam że zaczęliśmy przywiązywać zdecydowanie zbyt dużą wagę do naszego wyglądu, zamiast do sposobu w jaki żyjemy.

Atrakcyjność zaczęła zajmować miejsce Piękna. Jaka jest między nimi różnica?

Łacińskie korzenie słowa atrakcyjny wywodzą się od słowa “przyciągać”. Bycie atrakcyjnym oznacza więc bycie kimś przyciągającym uwagę.

Nie wszystkie osoby są atrakcyjne. Każdy jednak ma szansę być pięknym. Bo z mojej perspektywy o pięknie nie decyduje wygląd, ale to kim jesteśmy, jak żyjemy, jak działamy, jak reagujemy. I dlatego moim zdaniem niezależnie od wyglądu, piękna będzie osoba, w której życiu jest miejsce m.in. na:

  • kultywowanie swoich pasji
  • tworzenie i budowanie
  • samopoznanie
  • prostotę i naturalność
  • dawanie z siebie jak najwięcej

Spotykam czasami osoby, które nie są atrakcyjne fizycznie, ale ich oczy błyszczą od piękna. Nie nadają się do bycia modelami, ale kwitną jak piękne kwiaty.

Co dzisiaj zrobisz, aby dać światu Pięknego Siebie?

Pozdrawia m Pięknie

Ten wpis został opublikowany w kategorii coaching, Inspiracje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz